• Bohaterowie "Pana Tadeusza" nie dają o sobie zapomnieć.

• #EUCodeWeek W klasie VIII, do pracy z lekturą obowiązkową "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza, zostały wykorzystane kody QR. Uczniowie odczytywali zakodowane cytaty z epopei narodowej oraz imiona i nazwiska głównych bohaterów. Dzięki temu uzupełnili i utrwalili wiadomości na temat omawianego dzieła Mickiewicza.

• #EUCodeWeek JESIENNE KODOWANIE

• Uczniowie klasy I próbowali dziś odkodować wyrazy związane z aktualną porą roku, czyli jesienią. Za pomocą kierunkow, kodowali obrazki oraz działania matematyczne.

Kisiel Monika

• Kodowanie na papierze, czyli zaszyfrowany trening umysłowy.

• #EUCodeWeek Zakodowane grafiki, które uczniowie kl. VII rozkodowują podczas jednej lekcji plastyki. Dziś kolejna porcja nanogramów logicznych kodowanych obrazków uczą one przez zabawę, stanowią ciekawy pomysł na rozwijanie umiejętności orientowania się w terenie, czytania map, czy stosowania schematów w zadaniach logicznych.

• #EUCodeWeek

• Graficzne dyktanda w klasie III SP czyli nauka kodowania poprzez zabawę – wstęp do nauki programowania. Sposób na integrację, spędzanie wspólnie czasu jak i naukę logicznego myślenia, przewidywania, wnioskowania, planowania i dostrzegania zależności.

• Marshmallow Challenge w kl.V

• W ramach zajęć wzmacniających współpracę, klasa V podjęła piankowe wyzwanie. Zadaniem klasy było zbudowanie stabilnej wieży z pomocą makaronu spaghetti, pianki,sznurka. Budowanie wieży pozwoliło na spędzenie czasu we wspólnej zabawie, oraz odkrycie jak pod presją czasu się zachowujemy, kiedy musimy współpracować z innymi. Celem zajęć było przede wszystkim kształtowanie umiejętności pracy w grupie, wykazanie się kreatywnością, oraz budowanie pozytywnych relacji nie zapominając przy tym o świetnej zabawie:).

• #EUCodeWeek

• Kodowanie na papierze, czyli zaszyfrowany trening umysłowy. Zakodowane grafiki uczniowie kl. V rozkodowują podczas jednej lekcji plastyki. Kodowane obrazki uczą przez zabawę, stanowią ciekawy pomysł na rozwijanie umiejętności orientowania się w terenie, czytania map, czy stosowania schematów w zadaniach logicznych.

• #EUCodeWeek

• Pierwsze próby pisania skryptów w sposób blokowy, trzecia klasa uczy się programowania w programie Scratch. Efektem pracy były narysowane figury i linie.

• #EUCodeWeek

• Pierwsze próby pisania skryptów w sposób blokowy, trzecia klasa uczy się  programowania w programie Scratch Junior. Efektem pracy były proste animacje.

• #EUCodeWeek

• Tworzenie gier w programie Scratch przez klasę VI na lekcjach informatyki. Pisanie przez uczniów skryptów z gotowych bloków dla poszczególnych  duszków to prosty sposób kodowania dla początkujących i nie tylko oraz dobry wstęp do bardziej zaawansowanych języków.

• #EUCodeWeek KODUJEMY DLA POLSKI

• Trwa Tydzień Kodowania, wszyscy podejmujemy aktywności związane właśnie z kodowaniem. Dziś robiliśmy to z wielkim zaangażowaniem, rozwiązując dyktanda graficzne związane z Polską.

Kisiel Monika

• #EUCodeWeek

• Gry i zabawy wprowadzające w kodowanie

Gry logiczne które rozwijają umiejętności matematyczne i analityczne uczniów, co korzystnie wpływa na rozwój ich umiejętności szkolnych.

Aleksandra Graczyk

• #EUCodeWeek

• Zabawa w kodowanie na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych. Przez naukę kodowania – wstęp do nauki programowania. Sposób na integrację, spędzanie wspólnie czasu jak i naukę logicznego myślenia, przewidywania, wnioskowania, planowania oraz doskonalenia pamięci.

• #EUCodeWeek

• Na lekcji informatyki w klasie V uczniowie stawiają po raz kolejny próby pisania skryptów w sposób blokowy, ucząc się  programowania w programie Scratch. Efektem pracy  będą uzyskane gry Labirynt.

• #EUCodeWeek

• #EUCodeWeek QR kody na lekcji plastyki w klasie IV- rozkoduj i zakoduj dowiedz się więcej. Uczniowie kodują pojęcia plastyczne i obrazy sławnych malarzy kodami QR wymieniają się odpowiedziami i sprawdzają poprawność zaszyfrowanych informacji.

• #EUCodeWeek

• #EUCodeWeek QR kody na lekcji matematyki w klasie IV- rozkoduj i zakoduj dowiedz się więcej. Uczniowie kodują zadania tekstowe kodami QR wymieniają się odpowiedziami i sprawdzają poprawność zaszyfrowanych informacji.

• #EUCodeWeek

• Zabawy z kodowaniem za pomoca kolorowych kubeczków w oddziale przedszkolnym. Zabawy rozwijają umiejętności matematyczne i analityczne uczniów, co korzystnie wpływa na rozwój ich umiejętności szkolnych.

Aleksandra Graczyk

• #EUCodeWeek

• Photon- bezpieczeństwo na drodze. Uczniowie na zajęciach techniki, dzięki Photonowi docierają do określonych miejsc w bezpieczny sposób zgodnie z zasadami ruchu.