• ROCZNICE MAJOWE

• W piątek, 28 kwietnia, w naszej szkole miał miejsce uroczysty apel, podczas którego uczniowie przedstawili informacje o świętach majowych: 1 maja- Święto Pracy i rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 2 maja- Święto Flagi, 3 maja- rocznica uchwalenia konstytucji, 8 maja- rocznica zakończenia II wojny światowej. Wiadomości historyczne przeplatane były pięknie odśpiewanymi pieśniami oraz znakomicie wykonanym tańcem z flagami.

• #ZDROWOROSNA 2023

• Uczniowie kl.V wzięli udział w akcji #ZDROWOROSNA 2023. Otrzymane pakiety edukacyjne z zestawami materiałów wykorzystaliśmy do stworzenia strefy małego ogrodnika. Uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami sadzenia koperku, różnorodnych kwiatów. Nasi ogrodnicy z niecierpliwością czekają na wzrost roślin, które na pewno wykorzystamy w naszej szkole.

• Dzień Ziemi

• Podczas Tygodnia „Dnia Ziemi” nasi uczniowie byli uczestnikami wielu aktywności i tym samym promowali postawę proekologiczną. Uczestniczyli w spotkaniach  online „Młodzież stawia na środowisko”, brali czynny udział w  widowiskowym pokazie mody z recyklingu, tworzyli plakaty, które widniały na ścianach korytarzy szkoły, przerwy międzylekcyjne spędzali na kolorowankach, puzzlach, grach, łamigłówkach były dostępne podczas przerw śródlekcyjnych aby uczniowie mogli zmierzyć się z wiedzą dotycząca tematyki dbania o naszą Planetę Ziemię. Ale to nie koniec atrakcji przed nami „Akcja sadzonka”, którą na pewno umieścimy wkrótce na Facebooku.

Pielęgnujmy naszą Ziemię

Agnieszka Jasińska

• Ogólnopolski Konkurs ORZEŁ MATEMATYCZNY

•

Dnia 20 kwietnia 2023 r. , osiemnaście osób z całej szkoły, wzięło udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym. Był on po raz pierwszy realizowany w naszej szkole i cieszył się dużą frekwencją. Śmiałkowie zmierzyli się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Jak poszło? Dowiemy się już wkrótce. Trzymamy kciuki, za jak najlepsze wyniki!

• Gminne Eliminacje Turnieju BRD

• 19 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Oparznie odbyły się Gminne eliminacje Turnieju BRD. Czteroosobowa drużyna w składzie: Zofia Kocikowska, Lila Korkosz, Marcel Hrynowiecki i Adam Urbaniak (Grupa I) zdobyła II miejsce, oraz trzyosobowa drużyna w składzie: Hanna Waszczyk, Jakub Potyralski i Michał Potyralski (Grupa II) zdobyła III miejsce. Indywidualnie II miejsce wywalczył Adam Urbaniak z Grupy I, który najlepiej poradził sobie z testem wiadomości o ruchu drogowym i niemal bezbłędnie pokonała tor sprawnościowy. Opiekunem drużyny była p. Bożena Nowak.
              Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

• Spotkanie z przedstawicielami PPSP w Świdwinie

• W dniu 19kietnia 2023 r. uczestniczyliśmy w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Strażacy pokazali nam i szczegółowo omówili też sprzęt, który używają podczas akcji strażackich. Było ciekawie, mogliśmy też wejść do wozów strażackich.

• 2 Kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

• 2 Kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Nasza szkoła włączyła się w działania na rzecz szerzenia tolerancji, życzliwości. Część uczniów obejrzała  film ukazujący zjawisko autyzmu w zrozumiały dla dzieci sposób, oraz wysłuchała bajki ,,Mam autyzm". Społeczność szkolna zaciekawiła się także informacjami o osobach powszechnie znanych, które chorują na autyzm. W szkole przygotowana została gazetka, a młodsze klasy wykonały piękny plakat. Chcemy dziś podkreślić, że każdy z nas jest wyjątkowy i ma swoje mocne strony. W naszej szkole przez cały kwiecień będziemy prowadzić działania, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.