• SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

• W ostatnim tygodniu marca odbyły się klasowe konkursy ortograficzne o miano „Mistrza Ortografii”. Uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności przed szkolnym konkursem ortograficznym, który odbędzie się na początku czerwca.

Wyniki przedstawiają się w sposób następujący:

I miejsce- Głuszak Wiktoria

III miejsce- Zuzanna Szewczak

Małgorzata Słowik

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji, nie brakowało wiosennych pomysłów. Klasy zaprezentowały swoją najlepszą stylizację wiosny, korytarz szkolny zdobiły portrety Wiosny. Dodatkową atrakcją były krzyżówki, rebusy, gry i zagadki wiosenne. Zwieńczeniem dnia był kolorowy pochód przez Bierzwnicę.

• „Tydzień Mózgu”

• „Tydzień Mózgu” to coroczna akcja edukacyjna mająca na celu popularyzowanie wiedzy na temat mózgu i jego fascynujących możliwości. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej wyjątkowej akcji edukacyjnej.

• Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

• Za nami Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który świętowaliśmy od 7 lutego 2023 r.
              Obchody DBI  w naszej szkole przebiegły na konkursach plastycznych, konkursach wiedzy, webinariach, lekcjach online. Dziś na podsumowaniu  działań zostały wręczone nagrody dla najlepszych uczniów w poszczególnych konkurencjach i grupach wiekowych.

• Stachy – międzyszkolne potyczki matematyczne

• Międzyszkolne potyczki matematyczne STACHY za nami!! 10 szkół podstawowych z powiatu świdwińskiego, drawskiego i szczecineckiego wytypowało 130 uczniów klas 7 i 8 do sprawdzenia swojej wiedzy w matematycznym teście online. Inicjatorką konkursu jest nauczycielka matematyki Joanna Tokarska z Zespołu Szkół w Połczynie-Zdroju. Uczniowie w ciągu 60 minut mierzyli się z zadaniami arytmetycznymi, geometrią, skalą mapy, zadaniami tekstowymi, kątami i wielokątami oraz z zagadkami logicznymi. Wszystkie zadania były dostosowane do poziomu klasy, którą wskazali w zgłoszeniu Uczestnicy i Uczestniczki. Test przeprowadzony został na platformie QUIZIZZ. Warto dodać, że głównym założeniem matematycznych potyczek jest doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia uczniów i wskazanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym.

Joanna Samulak

• Dzień Zawodowca

• Dnia 14.03.2023 r. w Zespole Szkół w Połczynie-Zdroju odbył się Dzień Zawodowca nasi uczniowie wzięli udział w konkurencjach zawodowych dotyczących kierunków: informatycznego, hotelarstwa, reklamy żywienia i usług gastronomicznych. Poradzili sobie świetnie a w ramach zakończenia otrzymali słodką nagrodę.

• #NaszaSzkolawEduelo

• Przygoda naszej szkoły z Eduelo, zaczęła się podczas nauki zdalnej. Jednak po powrocie do nauki stacjonarnej, wciąż z niego korzystamy.

Dzięki niemu, uczniowie mają dostęp do powtórki z bieżącego materiału oraz mogą przygotować się do sprawdzianów i testów, za pomocą przygotowanych przez nauczycieli testów czy też quizów.

Zachęcamy zarówno nauczycieli jak i uczniów, do korzystania z Eduelo.pl. Z całą pewnością będzie bawić i uczyć a także uatrakcyjni każde zajęcia lekcyjne oraz pracę własną w domu!

Wejdźcie na stronę www.eduelo.pl. i odkryjcie magię korzystania z portalu!

• Certyfikat Organizatora CodeWeek

• Po szeregu zajęć przeprowadzonych w ramach tygodnia kodowania - CodeWeek otrzymaliśmy certyfikat organizatora. Przeprowadziliśmy zajęcia zarówno w klasach I-III jak i IV-VIII na przedmiotach tj. informatyka, plastyka, technika, muzyka, zajęcia koła programowania, historia, zajęcia, edukacja polonistyczna, edukacja matematyczna, szkolny dzień tabliczki mnożenia. Dziękujemy za udział wszystkim uczniom i nauczycielom, zachęcamy do dalszego rozwijania umiejętności kodowania i programowania.