• Dzień Zawodowca

• Dnia 14.03.2023 r. w Zespole Szkół w Połczynie-Zdroju odbył się Dzień Zawodowca nasi uczniowie wzięli udział w konkurencjach zawodowych dotyczących kierunków: informatycznego, hotelarstwa, reklamy żywienia i usług gastronomicznych. Poradzili sobie świetnie a w ramach zakończenia otrzymali słodką nagrodę.

• #NaszaSzkolawEduelo

• Przygoda naszej szkoły z Eduelo, zaczęła się podczas nauki zdalnej. Jednak po powrocie do nauki stacjonarnej, wciąż z niego korzystamy.

Dzięki niemu, uczniowie mają dostęp do powtórki z bieżącego materiału oraz mogą przygotować się do sprawdzianów i testów, za pomocą przygotowanych przez nauczycieli testów czy też quizów.

Zachęcamy zarówno nauczycieli jak i uczniów, do korzystania z Eduelo.pl. Z całą pewnością będzie bawić i uczyć a także uatrakcyjni każde zajęcia lekcyjne oraz pracę własną w domu!

Wejdźcie na stronę www.eduelo.pl. i odkryjcie magię korzystania z portalu!

• Certyfikat Organizatora CodeWeek

• Po szeregu zajęć przeprowadzonych w ramach tygodnia kodowania - CodeWeek otrzymaliśmy certyfikat organizatora. Przeprowadziliśmy zajęcia zarówno w klasach I-III jak i IV-VIII na przedmiotach tj. informatyka, plastyka, technika, muzyka, zajęcia koła programowania, historia, zajęcia, edukacja polonistyczna, edukacja matematyczna, szkolny dzień tabliczki mnożenia. Dziękujemy za udział wszystkim uczniom i nauczycielom, zachęcamy do dalszego rozwijania umiejętności kodowania i programowania.

• BĄDŹ EKO!- ''Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci''

• Przyswajanie nowych nawyków i dbanie o naszą planetę jest bardzo ważne. Jeśli chcemy aby dzieci wykształciły w sobie taki nawyk musimy dawać im przykład postawy i działania ekologicznego.
              W związku z powyższym chcemy zaprosić Państwa do udziału w akcji.

Termin akcji do 15 stycznia

• Zabawa z gliną

• Zabawa z gliną na zajęciach z elementami arterapii, która nie tylko działa na wyciszenie, uspokojenie układu nerwowego, radość z doznań sensorycznych, to świetna zabawa, rozwijanie kreatywności. W czasie zajęć  to czas na rozmowy o odczuciach, uczuciach, wspominanie przyjemnych chwil. Poniżej przedstawiamy cudeńka wyczarowane z gliny.:)

• Drodzy Rodzice

• Serdecznie informujemy, że opłaty za obiady należy uiścić w miesiącu styczniu zgodnie z nową stawką, która będzie znana po nowym roku.
              Prosimy o niedokonywanie wpłat do końca grudnia 2022 r.

• Jasełka

• Czas Bożego Narodzenia, zbliża się dużymi krokami. Aby podkreślić magiczny charakter tych świąt, podtrzymując tradycję szkolną, wystawiliśmy z uczniami Jasełka.

Dnia 14 grudnia, do szkoły przybyli nauczyciele, rodzice z dziećmi, dziadkowie oraz zaproszeni goście. Piękna scenografia, wprowadziła wszystkich zgromadzonych w magiczny nastrój, zaś nasi młodzi uczniowie wcielili się w aktorów i z wielkim zaangażowaniem oraz nutką humoru, odegrali swoje role. Mogliśmy również usłyszeć piękne kolędy w ich wykonaniu. Uczniowie wykazali się wspaniałymi umiejętnościami aktorskimi, a ich stroje dodały uroku odgrywanej przez nich roli.

Całe spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani
              w organizację tego wyjątkowego wieczoru.

Małgorzata Słowik

• TEN ŚWIĄTECZNY CZAS

• Grono pedagogiczne serdecznie dziękuje Pani Dyrektor i rodzicom za wspólne tworzenie świątecznych stroików. Wprowadzą one zapewne prawdziwy, magiczny, świąteczny nastrój w każdym domu a środki ze sprzedaży zasilą fundusz Rady Rodziców.

• Bydgoszczy #PoznajPolskę

• Dnia 8 grudnia 2022 r. uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w wycieczce do Bydgoszczy #PoznajPolskę. Rozpoczęli od spaceru z przewodnikiem, był on doskonałą okazją by poznać historie ciekawych miejsc, a także posłuchać legend oraz ciekawych anegdot. Z panią przewodnik udali się na spacer w kierunku Sta-rego Miasta, podziwiali Wyspę Młyńską, która znajduje się w samym centrum Bydgoszczy oraz udało im się zwiedzić stare spichlerze, wysłuchali opowieści o historii przebiegu 18 południka długości geograficznej. Do miejsc, które zwiedzili uczniowie w Bydgoszczy należało również Muzeum Mydła i Historii Brudu, prezentowane eksponaty i akcesoria związane z utrzymaniem higieny przez człowieka ukazały, jak ważną rolę odgrywa mydło w codziennym życiu. Warsztaty tworzenia mydła, podczas których każdy uczestnik wykonał ozdobne mydełko uatrakcyjniły zwiedzanie.

Na osłodzenie pobytu, odbyli wizytę w Karmelkowej Krainie, gdzie uczniowie mogli poznali recepturę robienia lizaków, cukierków i innych słodyczy. Pod nadzorem specjalistów cukierników uczniowie mogli wykonać swojego lizaka.