• #EUCodeWeek

• Małpie figle - tworzenie gry w programie Scratch. Podczas zajęć informatyki w kl. IV uczniowie tworzyli grę "Małpie figle" za pomocą graficznego języka Scratch. Prosty sposób kodowania dla początkujących i dobry wstęp do bardziej zaawansowanych języków. #EUCodeWeek

• #EUCodeWeek

• „Co mówi ta twarz?" - poznajemy sposoby odczytywania swoich emocji - Photon. Uczniowie na zajęciach z wychowawcą w kl. IV, dzięki Photonowi docierają do emocji określonych w danych sytuacjach.

• #EUCodeWeek

• Graficzne dyktanda w oddziale przedszkolnym czyli nauka kodowania poprzez zabawę – wstęp do nauki programowania. Sposób na integrację, spędzanie wspólnie czasu jak i naukę  logicznego myślenia, przewidywania, wnioskowania, planowania i dostrzegania zależności.

Aleksandra Graczyk

• #EUCodeWeek

• #EUCodeWeek Graficzne dyktanda w klasie I SP czyli nauka kodowania poprzez zabawę – wstęp do nauki programowania. Sposób na integrację, spędzanie wspólnie czasu jak i naukę logicznego myślenia, przewidywania, wnioskowania, planowania i dostrzegania zależności.

• #EUCodeWeek

• #EUCodeWeek Regulacje stosowane w urządzeniach technicznych- rozkoduj i zakoduj dowiedz się więcej. QR kody na dzisiejszej lekcji techniki w klasie VI pozwoliły uczniom sprawdzić informacje do lekcji, zakodować odpowiedzi do zadań technicznych. Po wymianie odpowiedzi mogli również sprawdzić poprawność zaszyfrowanych informacji.

• #EUCodeWeek KODOWANIE NA EKRANIE

• Kodowanie na ekranie to zajęcia związane z zabawami dot. kodowania. Najmłodsi uczniowie w formie zabawy pokonywali pierwsze kroki w kodowaniu. Uczniowie za pomocą kierunków, kodów szukali rozwiązań w poszczególnych zadaniach.

Karina Rysiukiewicz

• #EUCodeWeek

• Graficzne dyktanda w klasie II SP czyli nauka kodowania poprzez zabawę – wstęp do nauki programowania. Kodowanie to doskonały sposób na integrację, spędzanie wspólnie czasu jak i naukę logicznego myślenia, przewidywania, wnioskowania, planowania i dostrzegania zależności.

• Światowy Dzień Uśmiechu

• W piątkowy dzień w naszej szkole było bardzo  wesoło, a to za sprawą  Dnia Uśmiechu, którego symbolem jest żółta, uśmiechnięta buźka. Nasi wolontariusze witali całą społeczność szkolną małą niespodzianką w postaci pudełka pełnego dobrego humoru.  Na szkolnym korytarzu czekała fotobudka, w której można było zrobić zdjęcie oraz gazetka promująca ten fantastyczny dzień. Dodatkowo uczniowie ubrali się w kolorze żółtym. Tego dnia kierowaliśmy się  hasłem „Dobry humor dzisiaj mamy, więc uśmiechy przesyłamy”. Życzymy aby uśmiech gościł jak  najczęściej  na twarzach naszych uczniów, pracowników szkoły a także rodziców:):):)

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

• Święto to obchodzone jest już od 4 października 1931 roku. Ustanowiono je na konwencji ekologicznej we Florencji.

My również celebrowaliśmy ten dzień poprzez rozmowy na temat zwierząt, tworzenie prac plastycznych i technicznych. W tym dniu towarzyszyła nam pani Lidia Klaczyńska, która przyniosła nam mnóstwo książek właśnie o zwierzętach.

• Pracownia Kompetencji Cyfrowych

• Mamy to! Nagroda "Pracownia Kompetencji Cyfrowych" w postaci 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowaniem i interaktywnym monitorem trafi do naszej szkoły - jesteśmy wśród wygranych.

Teraz zwiększa się nasza baza dydaktyczna i możliwości wszechstronnego rozwoju uczniów, wspomaganie procesu kształcenia w szkole oraz podnoszenia umiejętności cyfrowych.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w konkursie oraz wspieranie wszystkich naszych inicjatyw przez naszą panią Dyrektor Martę Jalowską i prosimy o więcej.

• DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASACH I-III

• Piątkowy dzień był wyjątkowy w całej szkole. Chłopcy z okazji tego dnia otrzymali od dziewcząt różne upominki, z których bardzo się ucieszyli. Dziękujemy dziewczyny za pamięć!! My przygotujemy dla Was coś wyjątkowego już w marcu!

• Pomoc dla Mai

• Dzisiejsza akcja pomocowa na rzecz Mai Dąbrowskiej przebiegła fantastycznie. Cała społeczność szkolna spisała się na medal zebraliśmy 921 zł, które zasilą konto dziewczynki. Dziękujemy za Wasze wielkie serca

• Dzień Chłopaka w kl. V

• Słodka niespodzianka z drobnymi upominkami oraz dyplomem czekała na chłopców w kl. V. Na pierwszej lekcji świętowaliśmy Dzień Chłopaka  oraz przybycie nowej koleżanki Niny. Było słodko, wesoło, tanecznie.:)

• ,,Zamiast energetyka, wypij lemoniady łyka”.

• Dzisiejszego dnia kl. V pod opieką pedagoga szkolnego zorganizowała akcję prozdrowotną pod hasłem ,,Zamiast energetyka, wypij lemoniady łyka”. W trakcie prowadzonej akcji uczniowie mogli dowiedzieć się co to są energetyki i jakie skutki uboczne wywołuje ich spożywanie. Zachęcamy do spożywania zdrowych napojów.