• OTWP – eliminacje wojewódzkie – Marcel Zielonka znów na podium!!!

• 27 maja 2022 r. w Gościnie odbyły się eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom’’, którego organizatorem był Zarząd Wojewódzki ZOSPRP w Szczecinie.

Naszą szkołę i jednocześnie powiat świdwiński reprezentował Marcel Zielonka– uczeń  klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Bierzwnicy.

W młodszej grupie wiekowej startowało  7 uczestników. Po eliminacjach pisemnych, do finału ustnego przechodziło  3 uczestników z największą liczbą punktów. Trzecie miejsce po rundzie pisemnej zajął Marcel ex aequo z innym uczestnikiem.  O wejściu do finału decydowała dogrywka, która okazała się dla obydwu  tak samo szczęśliwa. Obydwaj uzyskali taką samą ilość  punktów i ten sam czas. Jury postanowiło więc dopuścić do eliminacji ustnych czterech uczestników.

Ostatecznie Marcel zajął II miejsce w eliminacjach wojewódzkich co otworzyło mu drogę do ostatniego etapu konkursu na szczeblu centralnym.

Gratulujemy Marcelowi wiedzy i życzymy szczęścia w ostatnim etapie konkursu na szczeblu ogólnopolskim!

• „Ogólnopolski Tydzień Bibliotek”

• „Ogólnopolski Tydzień Bibliotek” obchodzony jest w celu promocji literatury i czytelnictwa. W związku z tym podjęliśmy inicjatywę  i zorganizowaliśmy dla uczniów klasy ósmej i siódmej terenową grę biblioteczną. Dwuosobowe drużyny miały za zadanie znaleźć i odpowiedzieć na pytania ukryte pod kodami QR. Kto był szybszy i miał największą wiedzę na temat lektur-wygrał.

Z okazji tego święta bawiliśmy się również z naszymi młodszymi uczniami. Na nich czekały baśniowe zadania: rozpoznawali tytuły baśni na podstawie rekwizytów, wskazywali błędy w odczytywanych fragmentach tekstów, odgadywali zagadki oraz układali puzzle z postaciami z baśni. Było zarówno dużo pracy, jak  i dobrej zabawy.

Dorota Grudzień

• Dzień bez plecaka

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej w Bierzwnicy dzień 13 maja 2022 r. był dniem bez plecaka, czyli został on zastąpiony czymkolwiek, co posłużyło do przyniesienia niezbędnych przyborów i podręczników szkolnych.

Uczniowie pokazali swoją kreatywność i pomysłowość w temacie - zamiast plecaków, wykorzystali m.in. walizki, koszyki sklepowe, wózki dla lalek, futerały na instrumenty, miski, skrzynki na narzędzia, poszewki na poduszkę, taczkę, a nawet własne pomysłowe konstrukcje!

Dla uczniów klas I- III był to dzień w okularach przeciwsłonecznych.

• Wyróżnienie w konkursie plastycznym

• Wyróżnienie dla Lili Korkosz za udział w konkursie pt.,

"Moje bezpieczne ferie na drodze 2022", zorganizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie .

Serdecznie gratulujemy.