• SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W GMINNYCH ELIMINACJACH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM’’

• 29 marca 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Oparznie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,, Młodzież zapobiega pożarom’’.

Naszą szkołę reprezentowali w młodszej grupie klas I-IV: Jan Storczyk, Igor Michna, Marcel Zielonka, a w starszej grupie  klas V-VIII: Milena Szczęśniak, Zofia Burnos, Zuzanna Szewczak.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Wszyscy uczniowie pisali test jednokrotnego wyboru. Do części ustnej zakwalifikowało się 3 uczniów z każdej grupy, którzy z części pisemnej uzyskali największą liczbę punktów.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

1. Marcel Zielonka (kl. IV), który zajął I miejsce

2. Jan Storczyk  (kl. III), który zajął II miejsce

3. Zuzanna Szewczak (kl. VII), która zajęła II miejsce

4. Milena Szczęśniak (kl. VI), która zajęła III miejsce

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY, a zwycięzcom życzymy sukcesów  na wyższych  etapach konkursu.

Dziękujemy organizatorom: PSP w Świdwinie, druhom OSP oraz Wójtowi Gminy Świdwin za przygotowanie turnieju i za wspaniałe nagrody, a pani dyrektor Róży Tabaszewskiej za gościnność.

• Konkursy DBI

• Wśród wielu podjętych działań w ramach obchodów DBI odbył się szkolny konkurs plastyczny w dwóch kategoriach wiekowych I- klasy I-III pt. „Wirus w oczach dziecka”  oraz II- klasy IV-VII plakat „Bezpieczni w sieci”.

Równolegle został przeprowadzony konkurs wiedzy „Bezpieczni w Sieci” dla kl. IV- VIII, w którym uczniowie online rozwiązywali test dotyczący wiedzy na temat Bezpieczeństwa i netykiety w Sieci.

We wszystkich trzech konkursach wyłoniono i nagrodzono najlepszych.
              Konkurs plastyczny „Wirus komputerowy  w oczach dziecka”

1. Aleksander Bialik
              2. Hanna Dołasińska
              3. Wiktoria Głuszak

1. Bartosz Makson
              2. Maja Banaszek
              3. Klaudia Nodzak

Konkurs plastyczny „Bezpieczni w sieci”

1. Maria Stępniak
              2. Karol Barański
              3. Lila Korkosz
                Marcel Zielonka
                Zofia Kocikowska

Konkurs wiedzy

1. Maciej Inków
              2. Aleksandra Rajecka
              3. Maria Stępniak

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy talentu i wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

• 21 Marca "Światowy Dzień Zespołu Downa"

• Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21. chromosomu. Dzień ten ma na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integrację z nimi.

W naszej szkole dzień ten świętowaliśmy 18 marca. Uczniowie klas 1-3 za zadanie mieli ozdobić szablony skarpetki, które zostały później wywieszone na korytarzu szkolnym.

• Konkurs Międzynarodowy-Kangur matematyczny 2022

• Dnia 17 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny,,Kangur 2022". W konkursie wzięło udział 11 uczniów, którzy po rozwiązaniu zadań otrzymali dyplomy oraz zabawkę logiczną ,, Zaplątany kangurek". Czekamy na wyniki,  trzymamy kciuki za naszych uczniów.

Joanna Samulak