• 23 lutego - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

• Dnia 23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Celem tego dnia jest upowszechnianie wiedzy na temat depresji i zachęcenie chorych do leczenia. Nasza szkoła włączyła się w obchody z akcją psychoedukacją dla uczniów naszej szkoły.  Postanowiliśmy zwrócić uwagę na ten problem oraz przybliżyć uczniom treści z zakresu zdrowia psychicznego.

Uczniowie brali udział  w zajęciach z tworzenia apteczki pierwszej pomocy emocjonalnej, prowadzone były warsztaty z pedagogiem ,, Depresja-warto rozmawiać”, jak również poznawali techniki radzenia sobie ze stresem, tworzyliśmy mandale, które są bardzo dobre na poprawę samopoczucia u dzieci młodzieży i dorosłych. Pomagają zredukować stres. To sprawdzona metoda terapeutyczna, co widać w naszej galerii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Poniżej link informujący o objawach depresji oraz sposobach pomocy choremu na depresję.

Drogi rodzicu!

Dzieci potrzebują wsparcia, zwłaszcza w momentach, kiedy przychodzą pierwsze problemy i kryzysy. Nie powinny wtedy zostawać z nimi same. Dziecko czy nastolatek nie ma jeszcze narzędzi potrzebnych do radzenia sobie w trudnych chwilach, potrzebuje czasu, aby je zdobyć. To my, dorośli, powinniśmy pełnić tę rolę, być stabilnym wsparciem i empatycznym słuchaczem, który przeprowadzi dziecko przez trudny okres dorastania. Dlatego już w pierwszym półroczu 2022 roku w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej Forum Przeciw Depresji odbędzie się 8 bezpłatnych szkoleń on-line dla nauczycieli (5 szkoleń) oraz rodziców (3 szkolenia), a także dzień otwarty dla rodziców i wszystkich zainteresowanych z wykładami ekspertów z dziedziny psychologii dziecięcej wraz z bezpłatnymi konsultacjami telefonicznymi z lekarzem psychiatrą oraz dyżury telefoniczne specjalistów z Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

• Photon Laboratorium Przyszłości

• Podczas zajęć koła informatycznego uczniowie rozpoczęli pracę z interdyscyplinarnym zestawem Photon Laboratorium Przyszłości, który został zakupiony w ramach programu rządowego MEiN „Laboratorium Przyszłości”. Zestaw ten pozwoli wprowadzić uczniów w świat nowoczesnych technologii, sztucznej inteligencji oraz robotyki i kodowania.

Uczniowie dokonali pierwszego uruchomienia Photona, instalacji niezbędnej aplikacji, w której mogli zaprogramować robota na różne sposoby aby wykrył przeszkody, zareagował na dźwięk, zmiany oświetlenia czy dotyk, wydawał dźwięki, dokonał pomiaru przejechanej odległości oraz pomiaru kąta obrotu.

• Pierwsze wysiewy

• Podczas ostatnich zajęć wysialiśmy pierwsze rośliny - rzeżuchę. Została wysiana w skorupkach po jajkach i zdobić będzie nasze wielkanocne koszyczki, które już wkrótce będziemy przygotowywać na Wielkanoc.

Skorupki po jajkach zostały przez nas dokładnie wysuszone i udekorowane farbami. W kolejnym etapie zasialiśmy rzeżuchę i czekamy na jej kiełkowanie.

Wychowawca: Kisiel Monika

• Luty miesiącem Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy w Polsce już po raz 18sty. Wydarzenia organizowane w ramach tej akcji trwają do końca marca. Tegoroczne hasło akcji to „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Kampania ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Zapraszam wszystkich uczniów kl. I-VIII do udziału w  konkursach przedstawionych w poniższym plakacie(przygotowaną pracę należy złożyć do 28 lutego do p. Bożeny Nowak, p. Magdaleny Janczak).

Test wiedzy o bezpieczeństwie w sieci, odbędzie się 25 lutego 2022r. w klasach IV-VIII, wszelkich informacji udzieli nauczyciel informatyki.

CELE KONKURSU:

• Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.
              • Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.
              • Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.
              • Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

Zachęcam do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.