• Drodzy Rodzice

• Serdecznie informujemy, że opłaty za obiady należy uiścić w miesiącu styczniu zgodnie z nową stawką, która będzie znana po nowym roku.
              Prosimy o niedokonywanie wpłat do końca grudnia 2022 r.

• Jasełka

• Czas Bożego Narodzenia, zbliża się dużymi krokami. Aby podkreślić magiczny charakter tych świąt, podtrzymując tradycję szkolną, wystawiliśmy z uczniami Jasełka.

Dnia 14 grudnia, do szkoły przybyli nauczyciele, rodzice z dziećmi, dziadkowie oraz zaproszeni goście. Piękna scenografia, wprowadziła wszystkich zgromadzonych w magiczny nastrój, zaś nasi młodzi uczniowie wcielili się w aktorów i z wielkim zaangażowaniem oraz nutką humoru, odegrali swoje role. Mogliśmy również usłyszeć piękne kolędy w ich wykonaniu. Uczniowie wykazali się wspaniałymi umiejętnościami aktorskimi, a ich stroje dodały uroku odgrywanej przez nich roli.

Całe spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani
              w organizację tego wyjątkowego wieczoru.

Małgorzata Słowik

• TEN ŚWIĄTECZNY CZAS

• Grono pedagogiczne serdecznie dziękuje Pani Dyrektor i rodzicom za wspólne tworzenie świątecznych stroików. Wprowadzą one zapewne prawdziwy, magiczny, świąteczny nastrój w każdym domu a środki ze sprzedaży zasilą fundusz Rady Rodziców.

• Bydgoszczy #PoznajPolskę

• Dnia 8 grudnia 2022 r. uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w wycieczce do Bydgoszczy #PoznajPolskę. Rozpoczęli od spaceru z przewodnikiem, był on doskonałą okazją by poznać historie ciekawych miejsc, a także posłuchać legend oraz ciekawych anegdot. Z panią przewodnik udali się na spacer w kierunku Sta-rego Miasta, podziwiali Wyspę Młyńską, która znajduje się w samym centrum Bydgoszczy oraz udało im się zwiedzić stare spichlerze, wysłuchali opowieści o historii przebiegu 18 południka długości geograficznej. Do miejsc, które zwiedzili uczniowie w Bydgoszczy należało również Muzeum Mydła i Historii Brudu, prezentowane eksponaty i akcesoria związane z utrzymaniem higieny przez człowieka ukazały, jak ważną rolę odgrywa mydło w codziennym życiu. Warsztaty tworzenia mydła, podczas których każdy uczestnik wykonał ozdobne mydełko uatrakcyjniły zwiedzanie.

Na osłodzenie pobytu, odbyli wizytę w Karmelkowej Krainie, gdzie uczniowie mogli poznali recepturę robienia lizaków, cukierków i innych słodyczy. Pod nadzorem specjalistów cukierników uczniowie mogli wykonać swojego lizaka.

• Bogowie greccy i ich atrybuty z Photonem

• Czy możliwa jest nauka programowania na lekcjach historii? Czemu nie! 7 grudnia, uczniowie klasy piątej, podczas lekcji historii pracowali za pomocą robotów Photon. Programowali roboty, które podążały szlakiem greckich bogów. Dzięki temu udali się w historyczną wędrówkę za pomocą nowych technologii. #CodeWeek

• Code Week-Nazywamy emocje.

• Uczniowie naszej szkoły od kilku lat uczestniczą w zajęciach z kodowania w ramach #CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród dzieci i młodzieży. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas młodszych naszej szkoły. Takie działania uczą logicznego myślenia, przewidywania, wnioskowania, planowania i dostrzegania zależności. Tematem przewodnim zajęć było ,,Nazywamy emocje”. Gdy umiemy je rozpoznać, możemy zrozumieć innych oraz siebie. Zajęcia  uczą podstawowych zasad kodowania oraz zabawy z emocjami. Na zajęciach uczniowie korzystali z interaktywnych pomocy, samodzielnie rozwiązywali zadania z natychmiastową oceną, w postaci dźwiękowej oraz wzrokowo-ruchowej. Zabawa jest doskonałym treningiem, uczy logicznego myślenia, postępowania według zasad, cierpliwości i wytrwałości.