• Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

•    Po raz kolejny nasz szkoła wzięła udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej organizowanej w ramach projektu Gminnego.

Głównym celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Zajęcia miały na celu poznanie sposobów postępowania podczas: omdlenia, zasłabnięcia,  utraty przytomności i zatrzymania krążenia, zatrucia oraz postępowania przy wstrząsie. Uczniowie uczyli się w jaki sposób należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Zostało zaprezentowane jak należy zachować się w przypadku wystąpienia powyższych sytuacji, a następnie uczniowie sami ćwiczyli poprawne zasady udzielania pierwszej pomocy. Do realizacji ćwiczeń wykorzystywane były fantomy oraz niezbędne akcesoria.

Były to niezwykłe zajęcia, które uwrażliwiły naszych uczniów na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz wyposażyły w wiedzę i umiejętności, które niewątpliwie należy systematycznie poszerzać i utrwalać , aby w przyszłości pomóc uratować czyjeś życie.

Panu Pawłowi Chowańcowi bardzo dziękujemy za profesjonalne przekazanie wiedzy  w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej:)

• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

• Drodzy Rodzice i Przyjaciele szkoły!

Nasza szkoła przystąpiła do akcji ,,Szkoły pełne talentów’’ organizowanej przez LIDL.

JAK WESPRZEĆ SZKOŁĘ?

1. Zrób zakupy za min. 50 zł ( w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc)
              2. Przy kasie odbierz TALENCIAKA  (kupon w formie papierowej z QR kodem)
              3. Przekaż TALENCIAKA szkole (zeskanuj QR kod na naszą szkołę LUB przez swoje dziecko przekaż kupon do szkoły)

Dodatkowo można zakupić produkty oznaczone  logo tej kampanii, za które przysługują dodatkowe TALENCIAKI.

Dzięki tej akcji szkoła może otrzymać ciekawe pomoce dydaktyczne i wziąć udział w loterii z nagrodami.

UWAGA! Produkty wyłączone z akcji: wyroby tytoniowe, napoje alkoholowe, produkty dla niemowląt, karty podarunkowe.

ZACHĘCAMY DO WSPARCIA NASZEJ SZKOŁY!

Więcej informacji na stronie https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469